Seçtiğiniz Asansör Firması Nasıl Olmalı ?

  • Anasayfa
  • Seçtiğiniz Asansör Firması Nasıl Olmalı ?

Asansörler İnsanların yoğunlukla kullandıkları taşıma araçlarıdır. Fiziki olarak çok fazla efor sarf etmeden sizi çıkacağınız kat ne olursa olsun yorulmadan çıkartırlar. Asansörler yoğun trafik altında olsun yada olmasın belirli standartlar gereği periyodik olarak uzman ve belgeli firmalarca her ay düzenli kontrol edilmelidirler.

Asansör firmaları asansör ve yürüyen merdivenlere müdahale edebilmeleri ve periyodik kontrollerini yapabilmeleri için bulundukları ülkelerinde ve avrupa standartları gereği sertifika ve yetki belgelerine sahip olmalıdırlar.

Bu belgelerden bir kaçını sıralamak gerekir ise CE, EN 13015, ISO 9001, ve Ohsas 18001 gibi belgeler alınması ve ayrıca bulundukları ülkelerin de asansörler üzerindeki yetki şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

Firmalar onaylanmış kurumlarca her yıl denetime tabi tutulurlar ve kontrollerden geçerler ve bu kontrolleri olumlu ve başarılı bir şekilde geçmeleri sayesinde asansör ve yürüyen merdiven montajı yapmaya ve periyodik bakım servis hizmeti vermeye yetkili kılınırlar.

Bir asansör firması seçerken en önemli etkenlerden bir tanesi mutlaka belgeli firmalar ile çalışmaktır. Apartman ve site yönetimi gibi asansör, yürüyen merdiveni tesisinde bulunduran kurumların yöneticileri firma seçimlerini bu standartlara göre belirlemelidirler çünkü belgesiz bir firma ile çalışmanın sonuçları çok ağır zararlara hatta can kayıplarına sebebiyet vermektedir. Belgeli firmalar ile çalışmayan yöneticilerin çok büyük suç işledikleri de bir gerçektir.

Asansörlerin gündelik yaşamda arızalanması ve çalışmaması gibi problemleri olabilmektedir fakat bunların sıklıkla devam etmesi durumunda mutlak olarak bir problem olduğunun ifadesidir. Çalıştığınız Firmalar her ne kadar iyi bir markaya sahip olursa olsun servis hizmeti için tarafınıza atanan personeller bazen yeterli bilgi ve beceriye sahip olmaya biliyor yada firmanın üniteniz hakkında sorunlarınızın bukadar sıklıkla olduğunu bilmiyor olabilir. Eğer mevcut asansörlerinizde bitmek bilmeyen sorunlarınız var ise firma yetkilisi ile birebir görüşmenizde sıkıntılarınızı dile getirmenizde yararı olucaktır.

Asansör firmaları arasından asansör firması seçerken bahsettiğimiz diğer konular ile beraber mutlaka güncel asansör yönetmeliklerini takip etmelisiniz. Asansörlerin daha stabil ve sorunsuz ayrıca güvenli çalışa bilmesi için güncel standartlar yönetmelikler ile beraber her yıl A Tipi kontrol kuruluşlarına asansörlerinizi kontrol ettirmeli ve eksik listesi istemelisiniz.

A Tipi muayene kuruluşlarınca tespit edilen eksiklerinizi çalıştığınız belgeli firmaya yada belgeli firmalar tarafından yaptırmalısınız. Bir konunun da altını çizmek isteriz ki asansör firmanız  ve asansörünüz her ne kadar iyi olursa olsun dış etkenlerden gele bilecek kullanıcı hataları nedeni ile asansörler bozula bilmekte ve parçaları zarar göre bilmektedir.

Egetürk Asansör Olarak mevcut sistemlerinize hizmet verebilir sorunlu sistemleriniz var ise sorunsuz hale getirerek güvenli ve sıkıntısız problemsiz sisteminizi çalışır hale getirebiliriz.  Asansör firması seçiminde aklınızdaki sorulara cevap verebildik isek ne mutlu bize güvenli ve sorunsuz asansörünüzü kullanabilmeniz dileğiyle görüşmek üzere.

En Uygun Fiyatlar’da Ve Profesyonel Bir Firmadan Asansör Ve Yürüyen Merdiven Hizmeti Almak İstiyorsanız +90 850 304 66 61‘ Numaralı Telefonumuz’dan Bize Hemen Ulaşabilirsiniz.

izmir asansör firmaları, izmir asansör bakım firmaları, izmir asansör montaj firmaları, izmir asansör bakımı, izmir asansör revizyon firmaları, izmir asansörcü, izmir belgeli asansör firmaları, izmir yürüyen merdiven firmaları, izmir asansör montaj, izmir asansör arıza firmaları, izmir asansör yedek parça firmaları, izmir asansör yedek parça, balçova asansör firmaları, balçova asansör bakım firmaları, balçova yürüyen merdiven firmaları

Egetürk Asansör
E-Bülten Aboneliği

Copyright © EgeTürk Asansör 2022 - 2023 | Her hakkı saklıdır.